Vítězkou jubilejního desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Libereckýkraj stala Kamila Dvořáková, zakladatelka projektu na podporu malých výrobců Koza z Mimoně. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti finalistek z Libereckého kraje nejvíce hlasů.
Slavnostní předání ceny Žena regionu se uskutečnilo v pátek 20. září v kavárně Art Café v budově Oblastní galerie Liberec – Lázně. Ocenění Kamile Dvořákové předala za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Jitka Volfová, radní Libereckého kraje Radka Loučková Kotasová a zakladatelka projektu Žena regionu Denisa Kalivodová. Slavnosti byly přítomny také finalistky regionálního kola.
„Mezi námi žije mnoho žen, o jejichž výjimečných životech se toho moc neví a přitom mohou být inspirací pro ostatní. Jsem moc ráda, že tato soutěž existuje, protože díky ní se veřejnost může dozvědět o zajímavých a inspirativních příbězích z běžného života těchto dam,“ uvedla Radka Loučková Kotasová, členka rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování, která nad soutěží převzala záštitu.
Vítězka ceny Žena regionu Libereckého kraje Kamila Dvořáková je zakladatelkou obchodu Koza z Mimoně, projektu na podporu malých výrobců. Její značka se zaměřuje na originální bytové doplňky, nákupní i volnočasové tašky, plyšové hračky a další. Svou kvalitní prací z kvalitních materiálů šíří dobré jméno české práce za hranice kraje i České republiky. Ve volném čase se Kamila zabývá charitativní činností v oblasti útulků pro kočky a aktivně podporuje programy kastrací venkovních koček.
Slavnostním večerem předávání ocenění provázel moderátor Petr Gerhart. V programu pro finalistky nechybělo hudební vystoupení sesterského dua Andrey a Radky Bělíkových s názvem Sestrogen a ukázky umění karate předvedly děti USK Slavia Karate Liberec.
Kamila Dvořáková postupuje do národního kola soutěže Žena regionu, kde si prvenství odnese ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdržela absolutně nejvyšší počet hlasů. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 30. října 2019 v Senátu Parlamentu ČR.
„Je úžasné sledovat, jak všechny nominované ženy dokáží stíhat nejenom péči o rodinu, ale jsou k tomu schopné věnovat se naplno i dalším důležitým věcem, které jsou navíc prospěšné celé společnosti. Proto mají tyto dámy můj velký obdiv,“ dodala Jitka Volfová, statutární náměstkyně pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky.
Finalistky 10. ročníku za Libereckýkraj:
Petra Doubková
Petra má na starost rozvoj vědecké rady v Krajské nemocnici Liberec. Je zakladatelkou projektu #HolkyMnohaTvari, který má za cíl inspirovat všechny ženy, které chtějí být úspěšné ve všech stránkách svého života, nejen v tom pracovním.
Kamila Dvořáková
Kamila buduje značku Koza z Mimoně a svou kvalitní prací z kvalitních materiálů šíří dobré jméno české práce za hranice kraje i České Republiky. Ve volném čase se zabývá charitativní činností v oblasti útulků pro kočky a aktivně podporuje programy kastrací venkovních koček.
Lenka Halamová
Pacienti s těžkými neurologickými diagnózami se stali Lenčiným osudem a postupně ji dovedli k oboru rehabilitace. To všechno vedlo Lenku k založení neziskové organizace a pomáhat nejen doporučením léčby, ale i nezbytnou pomocí postiženým rodinám.
Jindřiška Halasníková
Jindřiška je v současné době již devátým rokem starostkou obce Sosnová. Navíc pečuje o 3 postižené spoluobčany jako jejich opatrovník a dalších minimálně 10 až 12 podobně postižených osob najde i díky její snaze nové důstojné bydlení v obci Sosnová. Spolupracuje také s místní charitou.
Ivana Hollanová
Majitelka Koláčkárny dlouhé roky pracovala s dětmi z oblasti mimoškolního vzdělávání. Nyní řídí sociální podnik, který dává příležitost osobám znevýhodněným na trhu práce. Ve firmě pracují maminky s postiženými dětmi nebo samy s tělesnou vadou.
Petra Hurtová
Petra je úspěšná česká para-cyklistka a pracuje v malém pekařství. Pomáhá jako dobrovolník. Při svém handicapu a vytíženosti ale nezapomíná ani na druhé. Část peněz ze sbírek věnovala jiným potřebným, svůj čas věnuje i důchodcům.
Markéta Khauerová
Markéta spoluzakládala Rodinný klubu Motýlek – místo setkávání nejen maminek na rodičovské dovolené. Pracuje i s většími děti jako trenérka atletiky. Zasloužila se o výstavbu nové sportovní haly a pro letošní rok umožnila zahájení prvního semestru Virtuální univerzity třetího věku.
Bedřiška Klíchová
Bedřiška založila klub seniorů. Z 19 začátečních členů má klub nyní členů 80. Pod jejím vedením se společně vzdělávají, baví, pořádají sbírky, věnují se dobrovolné činnosti a hlavně se učí pozitivnímu myšlení. Také pořádá besedy, sportovní akce, soutěže a zájezdy pro seniory.
Andrea Málková
Andrea je zakladatelkou organizace Spravedlivý mezi seniory a jeho Komunitního centra a také ředitelkou Senior centra Nový Bor, které poskytuje pobytové sociální služby Domova pro seniory a Odlehčovací služby. Obě aktivity k oboustrannému prospěchu úspěšně propojuje.
Helena Štrofová
Helenino Centrum volného času Arabela se stalo synonymem pro perfektně připravené volnočasové aktivity pro všechny věkové kategorie bez jazykových a kulturních bariér. Pořádá kurzy, dětské tábory a především dokazuje, že je možné trávit čas i jinak než online.