Katedrála v dánském Roskilde, sakristie baziliky Sagrada Familia ve španělské Barceloně, koncertní síň Kioi Hall v japonském Tokiu i zahrada soukromé rezidence ve Spojených státech amerických. Tam všude se dostala díla, která se zrodila ve sklářském atelieru v Pelechově na Železnobrodsku.
Tradice pelechovského Studia tavené plastiky sahá do 50. let minulého století, kdy jej založili světoznámí sklářští výtvarníci Stanislav Libenský a Jaroslava Brychtová. V současné době zde tým zkušených sklářských technologů, brusičů a formařů pracuje na ojedinělých projektech po celém světě.
Produkce studia se soustřeďuje na výrobu objemných plastik pro výtvarníky a designéry, uměleckých prvků do architektury a autorskou tvorbu Zdeňka Lhotského, která zahrnuje design, tavené plastiky a práci pro architekturu. Právě on je od roku 1994 majitelem, manažerem,technologem, uměleckým šéfem a výtvarníkem pelechovského ateliéru.
„Stačí se jen zadívat do nádherných masivních mís Zdeňka Lhotského vystavených v galerii v Železném Brodě a člověku je hned zřejmé, že má před očima něco mimořádného. Byly vyrobeny zas použití nové technologie nazvané vitrucell, jejímž autorem je právě Lhotský,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.
Zdeněk Lhotský je umělec širokého záběru, který se kromě skla zabývá také grafikou, sochou, fotografií a hudbou. Vyučil se na sklářském učilišti ve Světlé nad Sázavou, absolvoval železnobrodskou průmyslovku a později i sklářský ateliér u profesora Libenského na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.
V roce 1987 se stal spoluzakladatelem výtvarné skupiny Tvrdohlavých; ačkoliv se toto sdružení výrazných uměleckých osobností o pět let později rozešla, vzájemné kontakty přetrvávají v různé podobě i nadále. Někteří ze členů z této skupiny se Zdeňkem Lhotským stále spolupracují. V roce 2004 zahájil Zdeněk Lhotský v Severočeském muzeu v Liberci výstavní cyklus, který má volné pokračování na řadě dalších míst v České republice a v zahraničí.