Po prodloužení zvítězill

V pátém kole hostili zatím ne příliš úspěšní bílí Tygři tým z Plzně a nezačali dobře. Hned v první minutě dostali gól po nájezdu Sőderlunda a do konce první třetiny se už nestalo nic zajímavého. Nezáživný hokej předváděla obě mužstva a nic se nezměnilo ani ve třetině druhé i když na chvíli se i diváci probudili poté, co za domácí srovnal Lukáš Derner, ale k žádnému vzepětí nebo tlaku tato ojedinělá akce nevedla. Rozhodnout tak musela třetina třetí, která ovšem byl, pohříchu, stejně nezáživná, jako ty dvě předchozí.

Nevím kolik z ohlášených 4297 diváků vydrželo až do samého konce, ale byl to ten zápas, kdy se všichni modlí, aby už konečně někdo dal branku a mohlo se domů.

Prodloužení přineslo vysvobození hned po minutě a půl, branku dali hosté (Kristians Rubins), takže Liberec se znovu na domácím ledě vítězství nedočkal.

Góly:  0:31 Tim Sőderlund (Plzeň) – 0:1,26:07 Lukáš Derner (Liberec) – 1:1, 61:25 Kristians Rubins  (Plzeň) 1:2

(divácká recenze: krvácely mi oči!)